Karpacz
Karpacz i okolica
W centrum Karkonoszy
Karpacz
Kompleks Wypoczynkowy Wilczy Wodospad  znajduje się w jednej z najpiękniejszych, a zarazem najpopularniejszych miejscowości górskich w Polsce. Karpacz, bo o nim mowa znajduje się w samym centrum leżących w południowo-zachodniej części Polski Karkonoszach.  Słynie z doskonałej bazy noclegowej, idealnych warunków do odpoczynku w każdą porę roku, a przede wszystkim ze swojego naturalnego piękna.
Popularny Szlak
Szlak Śląską Drogą
Trasa: Karpacz Biały Jar PKS (710 m n.p.m.) - Rozdroże Łomnickie - Biały Jar - Kopa - schronisko Dom Śląski - Śnieżka (1602 m n.p.m.).
Trasa od Karpacza Biały Jar na Śnieżkę dla osób nie bojących się wyzwań czerwonego i czarnego szlaku. Na początku naszej wędrówki możemy zobaczyć Dziki wodospad na Łomnicy. Następnie przecinamy trasę narciarską Złotówka i kierujemy się w kierunku Białego Jaru. Następnym etapem jest droga Śląska, która doprowadzi nas pod sam Dom Śląski, z którego wiodą dwie drogi na Śnieżkę.
Popularny Szlak
Szlak Doliną Łomniczki
Trasa: Karpacz Stacja Kolejowa (535 m n.p.m.) - Wilcza Poręba - schronisko PTTK „Nad Łomniczką” - Równia pod Śnieżką /schronisko Dom Śląski (1400 m n.p.m.).
Trasa prowadzi żółtym szlakiem wzdłuż rzeki do schroniska "Nad Łomniczką". Następnie czerwonym szlakiem (zamkniętym w sezonie zimowym) udajemy się w górę aż do mostku na Łomniczce. W tym miejscu możemy podziwiać 300m odcinek nazywany wodospadami Łomniczki. Następnym etapem jest Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór, a na końcu Dom Śląski.
Popularna atrakcja
Śnieżka

To najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów. Cel większości wycieczek górskich, które planują co roku tysiące turystów z Polski i Europy. Ze szczytu Śnieżki (1603m n.m.p) rozpościera się piękny, zapierający dech w piersiach widok na całą okolice.

Popularna atrakcja
Park w Bukowcu

Założony na przełomie XVIII i XIX wieku Romantyczny Park w Bukowcu był pierwszym tego typu założeniem na Śląsku. Jest to wyjątkowe dzieło łączące walory naturalnego krajobrazu podgórskiego z architekturą charakterystyczną dla romantyzmu. Obecnie park zajmuje obszar ponad 120 ha, na terenie których znajduje się 10 stawów oraz liczne pawilony parkowe tj. Herbaciarnia, Dom rybaka, Wieża widokowa czy Opactwo. Park jest dostępny nieodpłatnie.